Kraslice

25. března 2010 v 14:04 | Andrís |  Velikonoce
Letošní vajíčka budou díky lepidlu, krajkám a ubrouskům romantická


Dekupáž Vyberte si ubrousky s krásnými květinovými motivy a použijte je k výzdobě bílých vajíček. Nejkrásnější vzory prodává buď firma Goba, nebo je dostanete ve výtvarných potřebách, kde se prodávají i jednotlivě. Sejměte horní potištěnou vrstvu ubrousku a jemným štětcem namočeným do lepidla Herkules ji natupujte na odmaštěné vajíčko.Motýli Bílá vyfouknutá vejce můžete ozdobit vyšívanou krajkou ve tvaru motýlka. Motiv z krajky nejprve vystřihněte, potom na vejce pomocí tenkého štětce naneste slabou vrstvu univerzálního lepidla Herkules a krajku přilepte. Hadříkem motýlka uhlaďte a setřete přebytečné lepidlo. Nakonec můžete vajíčkem provléknout stužku,
aby se dalo pověsit na větvičku.Provázky Vajíčka můžete zkusit ovázat barevným krouceným provázkem. Aby neklouzal, přilepte ho herkulesem, a potom vejce dozdobte technikou dekupáže. To znamená, že je polepíte motivy vystříhanými z ubrousků. Nezapomeňte, že ubrousky se obvykle skládají z více vrstev a pro polepování se používá pouze ta vrchní, potištěná. Mísa s uchem, Donate, 590 KčMísa Staré zašlé zahradní mísy můžete naplnit zcela překvapivým obsahem. Potřebovat k tomu budete potpourri nebo jen obyčejné sušené okvětní lístky růží. Před Velikonocemi přidejte vajíčka ozdobená pomocí ubrouskové techniky. Protože by jarní mísa měla působit svěže, doplňte aranžmá čerstvými řezanými květy a zelenými lístky.
Kovová mísa, Donate, 490 KčStuhy Letošní kraslice, kterými budete chtít obdarovat koledníky, můžete pojmout jako luxusně zabalené dárky. Stačí bílá vejce ovázat tenkou saténovou stužkou. Aby neklouzala, přichyťte ji raději herkulesem a vytvořte pevnou mašli. Po zaschnutí stuhy můžete vajíčko ještě dozdobit papírovými růžičkami, které koupíte v galanterii.
Ke stuze je přichyťte tavnou pistolí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 --POMICHI-- | Web | 25. března 2010 v 14:20 | Reagovat

ahokji
jak se máš??
a co děláš??
(obihajda)
jo a promin že jsem se tak dlouho neozvala

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Pomozte nám pomáhat